Jak to všechno začalo

ak to všechno začalo:

Cestování bylo vždycky naše velké hobby. Naše cesty začaly již v minulém století, kdy vycestovat za hranice ČR mimo tehdejší socialistický blok, bylo složité. 
Od stopu, cestování autem zn. Žigul  později Felicie jsme se časem přesunuli k lepší značce auta. Spaní v autě a pod širákem jsme vyměnili za noclehy v penzionech a hotelích. Fotodokumentace tehdy byla pouze na vyvolaném filmu.
První zlom začal v roce 1990. Po pádu železné opony, jsme vyrazili na naši první, nejdelší cestu, co do času a najetých km  Evropě, tzv. Europe Journey. 
První cestovatelský web vznikl v roce 2001.

Další změna :

Nastala v roce 2011, když jsme si nechali druhou fenku z našeho odchovu A Amorevita. Tehdy jsme pochopili, že cestování se dvěma psy bude jiná  „liga“. Bylo nám jasné, že brouzdání po památkách tímto končí. Spaní v hotelích bude komplikovanější. Padlo rozhodnutí pořídit obytné auto.

Život na 4 kolech, aneb cestujeme se psem :

Našim prvním bydlíkem od roku 2011 byl FIAT/KNAUS s alkovnou. Tehdy jsme měli jasnou a přesnou představu, jaké potřebujeme rozložení, aby se lehce dala oddělit kabina od obytné části, kvůli bezpečnosti. Časem jsme ale zjistili, že náš bydlík má jednu velkou nevýhodu. Nemá tzv. garáž a tak vše vozíme na alkovně. Což v překladu znamená, že během cesty se nemáme kde vyspat a musíme cestovat vždy z bodu A do bodu B bez zastávky. 

Sezonu  2019 začínáme jinak :

Tentokrát jsme měli již zkušenosti. Zvolili jsme  polointegrovaný  FIAT/WEINSBERG    s  velkou garáží a velkou lednicí.

Jako rodilí Pražáci jsme stále snili, že před naším domem bude najednou moře. A tak není divu, že většina našich delších cest na břehu moře skončí.
Cestujeme na pohodu a vyhledáváme pouze místa dog‘ s friendly.
Holky cestování milují, stejně jako my a tak si to společně užíváme.
Podívejte se :
Kde všude ty strakaté holky byly