Výběr destinace

 

Výběr destinace :
Každý určitě nejdřív přemýšlí kam vůbec cestovat. Moře, hory, jezera, zahraničí nebo zůstat doma? A co ubytování; hotel, penzion, stan, kemp nebo na divoko? Budu přejíždět a chci poznat víc míst, nebo pojedu pouze z bodu A do bodu B? 

Tento web je o cestování se psy v obytném autě, a tak budu psát pouze o tomto stylu cestování. O ubytování v kempech, případně na stellplatzech, kdy je potřeba zastavit a prospat se.

Na co se před cestou zaměřit?
Musíte se smířit s tím, že v některých kempech a ubytovacích zařízeních nejsou psi ani jiná zvířata akceptována. Jinde pes sice do kempu může, ale nesmí do restaurace, nesmí se tam koupat. Zároveň mohou existovat i další omezení pro pohyb psů. Z tohoto důvodu je vhodné si potřebné informace zjistit ještě před odjezdem.
Pokud cestujete k moři, na většinu pláží psi nemají povolený přístup.  Ke koupání psů slouží tzv. psí pláže s plným servisem. Případně volné pláže, pokud tam není vyznačený zákaz.  Jestliže volíte volnou pláž, nezapomeňte, že třeba Vaši sousedi zrovna psy nemusí. Buďte ohleduplní. 

Na co si dát pozor
 – Na jih Evropy je vhodné cestovat mimo sezónu. Volte okrajové měsíce.
–  
Zajistěte psovi dostatek vody a pohybu během cesty.
–  Ohlídejte si svého psa, ať nepije slanou vodu, výsledek není voňavý a může být pro psa i nebezpečný.
– Nezapomeňte, že pes snáší horko hůře, než člověk. Přizpůsobte své aktivity jeho možnostem.
– Nezapomeňte na ošetření proti srdečním červům, komárům, klíšťatům a dalšímu nepříjemnému hmyzu, který se v dané destinaci nachází.

Rakousko a Německo jezera
V případě, že preferujete jezera, i tady doporučuji, sehnat si informace předem. Z naší zkušenosti, do kempu většinou psi mohou a je pro ně zajištěn i servis ve formě sprchy a oploceného venčícího místa. Není problém ani se vstupem do restaurací a kaváren. 
My jsme se setkali ve všech navštívených kempech se zákazem vstupu psa do jezera. Pokud máte štěstí, přístup k jezeru, kde se může pes koupat najdete, záleží na tom, jak je to daleko. 

Itálie jezera
Zatím jsme navštívili pouze jeden kemp. Měli jsme štěstí, v kempu byla psí pláž.

Další postřehy :
Většina kempů uvádí, že pes musí být držen na vodítku a některé uvádí i délku vodítka 1,5m max.. Zatímco v ČR toto pravidlo bohužel mnozí nerespektují. V zahraničí Vám to může výrazně prodražit dovolenou.
Pes se smí pohybovat bez vodítka pouze na vyhrazených místech. Nesetkali jsme se s tím, že by pravidla někdo nerespektoval. 
Není vyjímkou, že některé země mění velmi rychle pravidla o pohybu psů. Některé kempy Vás neubytují, pokud vlastníte bojové plemeno psa a pes nemá PP.  Jiné kempy mají limit maximální počet psů na karavanové stání.
Variací bude asi hodně. 

Šťastnou cestu.

Zpět :
Úvod
Jak zabezpečit psa v obytném autě
Dog’s friendly místa, která jsme navštívili