Psí cestovní výbava

Vždy záleží na jak dlouho a kam jedete.
Jistě nikdo nezapomene vzít žrádlo, pamlsky, misky, láhev na vodu, obojek, vodítko, košík, pelech, hračky, ručník a další nezbytné věci.

Neměli bychom ale opomenout lékárničku se základní výbavou. 
Něco proti průjmu, alergii, oční vodu, gázu, obinadlo, pinzetu na klíšťata, nůžky, dezinfekci, případně léky, které pes bere pravidelně.
Nezapomeňte sáčky na psí bobky.  

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je fullsizeoutput_46e-1024x768.jpeg.

V současné době najdete mnoho prodejců psích lékárniček, pokud se nechcete výběrem, toho co byste měli mít sebou jako základ, zabývat. Já si raději připravují lékárničku holkám na míru.

Nezapomeňte kontrolovat expiraci léků. Pokud si nevíte rady s ošetřením svého psa, kontaktujte raději nejbližšího veterináře. 
Vyplatí se před odjezdem mimo bydliště vyhledat si na internetu nejbližší veterinární ordinace v  místě, kde se budete pohybovat.
Totéž platí i při pobytu v zahraničí.

Jak zchladit psa :
Ideální je, aby se pes nepřehřál.
Pokud se už tak stane, vyvarujte se šokovému chlazení. Ochlazujte tlapy, břicho, třísla a hlavu vlažnou vodou. Je důležité, aby k ochlazování docházelo pozvolna.
Nezapomeňte, že Váš pes Vám bude vděčný, pokud pro něj najdete stinné vzdušné místo. Přísun pitné vody, v dostatečném množství, je základem. Pokud Váš pes málo pije, zkuste slabý masový vývar.