Rubriky
2023 Cestovatelský deník Rakousko

Strakatí na tripu 2023 Rakousko

Letos vše začíná trochu jinak, než obvykle. Prvně s námi jede do zahraničí Brigi, což je 10 měsíců starý prcek ČSP. První věc, co řešíme je ošetření proti srdeční červivosti. Dávám přednost tabletě, proti spot on, protože je krátkosrstá. Nakonec volíme Credelio Plus na doporučení veta. A stejnou tabletu dostává i Appia. Dalším háčkem je postroj, protože Brigi má takovou konstrukci těla, že ji nic nesedí a navíc postroje likviduje. Tím chci říct, že ho překouše, nebo se z něho dokáže vyvlíknout. 
Výjezd začíná u firmy MushGo a zkoušení postroje. Byl nám doporučen postroj Non-stop Line vel.4. Pro Appii pak Non-stop line vel.5. Sama bych do tohoto postroje nešla, ale musím říct, že opravdu sedí, dobře. Zakoupili jsme pro Brigi i pláštěnku vel.48, aby nenosila ty zděděné velké.

Máme nakoupeno a vyrážíme. Naším konečným cílem je Itálie, ale každoročně zkoušíme Rakouská jezera. Hledáme kemp, kde akceptují psy a kde mohou také do vody. Když si přečtete příspěvky z předcházejících let, uvidíte, že je to celkem oříšek.
Letos volíme Attersee. Naše volba padla na kemp Grabner. Dozvěděli jsme se, že rezervace není potřeba. Při příjezdu byl ale kemp plný. Jeden turista nám doporučil louku, která je napravo od silnice u velkého parkoviště. Jedeme tedy dál směr Mondsee a narážíme na tu louku. Je tam několik obytných aut a stanů. Jak to funguje jsme ani nezjišťovali, je to bez přístupu k jezeru, tak budeme hledat dál.  Trochu jsme se tam prošli a konstatujeme, že na procházky je to asi docela dobré místo, poté pokračujeme v cestě. 
Později jsme zjistili, že louka pravděpodobně patří k Eurocampu a je určená pro větší skupiny. K dispozici jsou sprchy a WC. Místo se jmenuje Steinbach.
Cestou narazíme na další kemp Inselcamping. Zkoušíme štěstí a podaří se. Jsou volná tři míst, které nám ukazují. Podmínkou jsou min. dvě noci, to nám problém nedělá. Jedno z volných míst je přímo u řeky, tak to je to nej, co jsme asi teď mohli najít, bereme. Při check in jsme se dozvěděli, že psi nesmí štěkat (pokusím se to štěkně Brigi vysvětlit), nesmí se venčit v prostorách kempu (no když doběhneme, dá se to splnit), nesmí se koupat v jezeře, pouze v řece, musí být na vodítku a že sprchy jsou na žetony v hodnotě jedno EUR. A pak, že placené sprchy jsou jen výsadou České republiky.

Povznášíme se na všechny příkazy a zákazy, máme opravdu pěkné místo, soukromí, jsme spokojení. Stavíme naše bydlení a vyrážíme na průzkum okolí. Pěkná procházka podél řeky, při které nám Brigi nečekaně skočí do vody a plave. Ven se jí vůbec nechce. Bylo to její první setkání s vodou. Ano, zdá se, že máme prvního psa, který bude milovat vodu. Zajímavé, pak bylo pozorovat Appii, ona vodu nemusí, ale jak viděla s jakou radostí se do ní Brigi vrhá, vlezla se i ona namočit dobrovolně. 
Závěr : příjemné místo, pro pěší moc možností není, pokud se nechcete vydat na delší výšlap. Nám na průzkum okolí po vlastních nohou nám stačily dva dny. Pro mobilní týmy, ať už auto, nebo kolo jistě bude možností víc.
V kempu není restaurace ani obchod,  tak bychom ani déle nemohli zůstat. Ač máme velkou lednici, české zásoby (kromě piva) nevozíme, jsme zvyklí nakupovat v místních obchodech. Na obědy dáváme přednost restauraci. 
Jak to tam vypadalo? Nádhera. Miluji hory ve spojení s jezerem.
Celé  ➡ Fotoalbum 
Balíme, nasedáme a pokračujeme směr Itálie.

1 komentář u „Strakatí na tripu 2023 Rakousko“