Rubriky
2023 Česká Republika Cestovatelský deník

České kempy

Pokračování po Českých kempech.
Tentokrát směr severozápad. Už při první cestě po Šumavě jsme tak nějak konstatovali, že náš plán, prázdniny po českých kempech, není nejlepší volba.
Provozovatelé a majitelé se nejspíš netrefili a nasadili nehorázné ceny za kemp i za restaurace v kempech, nově je přidán poplatek za elektrickou přípojku. Bohužel si musíme přiznat, že Itálie a Rakousko v červnu nás vyšlo levněji, než v České republice. K tomu  ještě musíme vzít v úvahu, že služby v Česku, jsou daleko horší než v zahraničí.
Nejhorší je ta  módní novinka roku 2023: „platby pouze v hotovosti“. To nám poměrně komplikuje život. Už jsme si odvykli sebou nosit hotovost, hledat bankomat,  když nám stačíl mobil. 
Toto všechno zřejmě bude důvod, proč jsou kempy v letošním roce poloprázdné. Nezbývá než doufat, že se z této situace provozovatele poučí pro sezonu 2024.
Tentokrát jsme zvolili kemp Jadran. Protože to bylo rodinné setkání a potřebovali jsme i mobilhouse, byla provedena rezervace termínu předem. Tím jsme porušili naše pravidlo „cestujeme podle počasí“ i když ve finále nám oproti předpovědi počasí docela vyšlo. 
Začínáme silným větrem cestou, pokračujeme parkováním obytky  vedle mobilhousu bahnem. Díky větru se rozjetý trávník do večera celkem vysušil a bylo možné vytáhnout i markýzu. Další dny nám počasí přálo v tom smyslu, že  deště a bouřky se stáčely jinam. Silný déšť nás zalil až v noci ze soboty na neděli, ráno naštěstí už bylo jasno a tak se balilo celkem za sucha. 

Kemp Jadran, je malý rodinný kemp kousek od Františkových lázní. Je zde hodně cizinců, hlavně Němci, ale i Holanďané a Belgičané. 
V kempu je možné rozdělávat ohně, toho jsme využili ke každodennímu večernímu  grilování. Židle, slunečníky jsou k dispozici všude kolem, a je možné si je tedy zapůjčit. To jsme považovali za velké plus. Sociálky a kuchyňka zářili celodenně čistotou, takto jsme to letos v ČR viděli poprvé. Navíc  v kuchyňce je k dispozici nádobí, lednice a vše jako nové, žádné oprýskané a poničené. Sprchy zdarma, teplá voda po celý den, navíc mýdlo a papírové ručníky v umývárnách a v kuchyňce vše na mytí nádobí a úklidu po každém kempaři. Za zmínku stojí i bazén, ten jsme díky počasí nevyužili.
V kempu není restaurace, jen obchůdek. Ale protože je to z kempu hezká a nikoli dlouhá procházka do centra lázní, tak to ani nevadí.
V okolí kempu jsou pěkné procházky a využití jak pro děti, tak pro venčení psů. Dále Zookoutek, hřiště pro děti, dopravní hřiště.
Cenově jsme taky byli překvapeni. Za to, co je k dispozici, to byl nejlevnější kemp. Zřejmě také proto, že zde není účtována cena za el. přípojku a sprchy. Byli jsme opravdu velmi mile překvapeni a určitě to bude jeden z kempů, kam se budeme vracet.

Další pokračování je směr Plzeň. Kvůli počasí měníme plány. 

A kam teď?  Zase se na nás valí vedra a znovu měníme plány a rozhodnutí padlo na Lipno. Tentokrát určitě nebudeme volit Černou v Pošumaví, kvůli riziku zelené a nekoupatelné vody v Lipně.
Pokračování po českých kempech …..