Rubriky
2023 Česká Republika Cestovatelský deník

Vracíme se na Šumavu

Proč na Šumavu? Důvod je prostý, na Česko se valí zase velká vedra. Na Šumavě vždy bývá o nějaký ten stupeň méně. To je jeden důvod a ten druhý je Lipno. To jezero milujeme. Nejlepší jsou západy slunce, ale i z opačných úhlů, kde západy nad Lipnem nevidíme, dá se pozorovat barva jezera, která se každou chvíli mění.
Kam, máme rozhodnuto. Je to místo, kde předpokládáme stání obytného auta přímo u jezera, kde není narváno a bude klid. Toliko naše představy.
Rozhodnutí padlo na kemp Karlovy Dvory II
Přijíždíme uprostřed týdne a kemp přesně splňuje naše představy, pokud jde o klid a o místo přímo u jezera. Kemp je poloprázdný.
Máme parádní výhled. Kolem nás sami slušní Němci.

Kvalita vody v Lipně, ani tady není úplně to NEJ, ale je koupatelná a Brigi si to pěkně užívá. Nejraději by ve vodě byla pořád.

K Lipnu neodmyslitelně patří labutě, poněkud drzá stvoření, která si hájí svůj prostor varovným syčením. 

Změna nastala o víkendu, jednak přijelo dost obytných aut i stanařů, mezi nimi i velká skupina mluvící nějakou ruštinou, prý to byl mix, ukrajina, kazachstánci a nevím co. Nám ten jazyk zněl stejně, při té příležitosti jsme si všimli, že je jich po kempu poměrně dost. Pravda je, že slušné chování znali asi jen z povzdálí. 
Do kempu přijelo i dost lidí jen se položit na pláž, nevím jestli turisti z okolí, nebo místní. Dorazili ráno a večer odjeli a tak to bylo sobota i neděle. Bylo po klidu. Naštěstí malá na všechny štěkala a tak si ručníky rozložili opodál. Takže pro příště, víkend v tomto kempu NE.
V neděli večer vše utichlo a bylo možné zase užívat klidu a nádherného výhledu.
Pokud jde o kemp, je tu hodně kladů i záporů. Největší minus je restaurace, předražené a nijak zvláštní jídlo. Stánek s občerstvením nefungoval a tak jsme pro nákupy chodili do blízkého kempu Jenišov. Ale byla to příjemná procházka, nijak obtěžující.
Plus s kterým jsme se nikde zatím nesetkali, že majitel/provozovatel každé odpoledně objížděl obytná auta a ptal se kolik chceme pečiva. Tak alespoň každé ráno byla snídaně s pečivem.
Sociálky zrekonstruované, čisté a sprcha na 20 Kč. Zvlášť se platila elektrická přípojka. Všechny platby cash.
Pokud jsme vše sečetli, opět nám vyšlo, že se jedná o kemp, který je dražší než pětihvězdičkový kemp v Itálii. 
Při našem odjezdu byl kemp opět poloprázdný. Nedivím se, ty ceny jsou téměř neakceptovatelné a nemyslím teď jen Kemp Karlovy Dvory, ale celkově. Celé Lipno je předražené.

1 komentář u „Vracíme se na Šumavu“

Napsat komentář